sobota, 4 lutego 2023

Kronika modeli specjalnych by Elt!

    Oto praca nieocenionego i niezwykle zasłużonego dla Środowiska krakowskiego jak i polskiego Mariusza zwanego Eltem.
Spis wszelkich modeli specjalnych do naszego sytemu. Prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Czy komuś udało się zebrać wszystkie??


Miłościwie panujący książę Sosna spalił karczmę (forum) ale my bracia szlachetkowie zanim przybytek spłonął w płomieniach wynieśliśmy te ważne annały. Przed państwem kroniki zasłużonych by ELT :)

Nr 1. colonel Michał Wołodyjowski Najlepszy szermierz na kartach powieści Sienkiewicza. Ideał sarmaty, dumny aż do śmierci. Model doskonale nadaje się na podstawkę jako dowódca dragonii lub też na podstawkę rotmistrza w podjeździe RON



Nr 2. Jan Onufry Zagłoba Pomysłowość i biegłość oratorska tego szlachcica nie raz rozbawiała do łez wszystkich czytelników Trylogii. Figurka słynnego pijanicy jest obowiązkowa dla każdego wielbiciela „Ogniem i Mieczem”. Model czysto kolekcjonerski – nie posiada zastosowania w grze.


Nr 3. Jan Skrzetuski. Dumny bohater Trylogii, towarzysz husarski, archetyczny rycerz tamtego okresu, idealnie nadaje się na podstawkę pułkownika podjazdu lub też dowódcę chorągwi husarskiej. 


Nr 4. Longinus Podbipięta Od siły tego bohatera było większe tylko jego męstwo. Model przedstawia Podbipiętę w finałowej scenie walki, kiedy to próbując przynieść królowi wieści ze Zbaraża zostaje otoczony przez ordyńców. Staje do walki wraz ze swym olbrzymim krzyżackim mieczem Zerwikapturem. Figurka czysto kolekcjonerska – nie posiada zastosowania w grze.




 Nr 5. Wincenty Gosiewski Litewski hetman, zaufany oficer króla Jana II Kazimierza. Idealny jako regimentarz, pułkownik a nawet rotmistrz.



Nr 6. Oberlejtnant Ganztkopf


Nr 7. Stanisław Lubomirski zwycięzca spod Chocimia w 1621 roku, filantrop, doskonały gospodarz dóbr prywatnych i królewskich, wojewoda i starosta generalny krakowski. Idealnie nadaje się na podstawkę pułkownika, regimentarza lub też dowódcę chorągwi husarskiej.


Nr 8. Messenger / Goniec W XVII wieku nie było łączności. Rozkazy przekazywano sygnałami, lub za pomocą posłańców. Każdy dowódca miał ich kilku. Często to od ich sprawności i przemyślności zależało czy dany rozkaz dotarł na czas.




Nr 9. Peasant informer / chłopski informator Korzystanie z informacji uzyskanych od miejscowej ludności było znane już od starożytności. Wystarczy wspomnieć Efialtesa – pasterza który zdradził Persom jak obejść greckie pozycje pod Termopilami. Informatorzy dostarczali także informacji o zasadzkach organizowanych przez wroga. Oczywiście taki informator mógł wziąć pieniądze a następnie podać fałszywe informacje – przekonał się o tym już Ramzes w czasie bitwy pod Kadesz.


 Nr 10. Rembrant




CDN...


  



 







 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz